شرکت ژیران دارو

 

                                                                               

                 

شماره ثبت: 11121

نام شرکت: ژیران دارو

مدیرعامل: عادل قادری

زمینه فعالیت: دارویی و آرایشی - بهداشتی

درباره شرکت:

شرکت دانش بنیان ژیران دارو پس از تاسیس بصورت استارت آپ، فعالیت خود را بر روی تجاری سازی ایده استفاده از آلفاپینن در خمیردندان و جایگزین نمودن آن با ترکیبات نگهدارنده و آنتی باکتریال شیمیایی مرسوم (مانند پارابن و مشتقات آن، تریکلوزان و …) آغاز نمود. در ادامه با همکاری شرکت سقزسازی کردستان (ون) اقدام به راه اندازی لابراتوار و خط تولید مجهز نمود و به منظور تولید محصولات بهداشت دهان و دندان با نام تجاری "آلفادنت" با فن‌آوری و فرمولاسیون نوین با اخذ مجوزهای مربوطه از وزارت بهداشت و صنایع، فعالیت خود را توسعه داد.

درحال حاضر شرکت ژیران دارو، به عنوان یک شرکت دانش بنیان، به طور تخصصی در زمینه تولید دارو و محصولات حوزه بهداشت دهان و دندان فعالیت می نماید. این شرکت با پیشرفت سریع و در کمترین زمان ممکن، موفق به اخذ گواهینامه های بین المللی ایزو ۴۵۰۰۱، ایزو ۹۰۰۱، ایزو ۱۸۰۰۱، گواهی استاندارد اروپا CE، گواهینامه بین المللی اکو فرندلی   (ECOFriendly)، گواهینامه بین المللی کرولتی فری (Cruelty Free)  و تاییدیه انجمن دندانپزشکی ایران، شده است.

این شرکت با دارا بودن کادری متخصص، مجرب و متعهد در زمینه تحقیق و توسعه، آزمایشگاه، کنترل کیفیت و تولید امیدوار است بتواند در زمینه تولید محصولات طبیعی و سلامت محور در حوزه دارویی و بهداشتی در جهت ارتقای سطح بهداشت و سلامت جامعه گامی موثر بردارد.

 چکیده طرح:

1-      هدف از این طرح تولید خمیر دندان فاقد ترکیبات نگهدارنده و آنتی باکتریال شیمیایی بر پایه‌ی اسانس صمغ درخت بنه (آلفاپینن) است. آلفاپینن یک ترکیب مونوترپنی طبیعی و ماده موثره‌ی اصلی اسانس صمغ درخت بنه (بیش از 90 درصد) است که دارای خواص دارویی، نگهدارندگی، ضد میکروبی (باکتری، ویروس و قارچ) قوی، ضد انعقادی، ضد سرطانی، طعم دهنده طبیعی و ضد التهابی جهت تسکین بافت‌های ملتهب می‌باشد. خمیردندان طبیعی آلفادنت دارای مدل‌های مختلف اعم از روزانه، سفید کننده، مخصوص دندانهای حساس، بدون فلوراید، Complete و کودکان می باشد. این محصول بواسطه فرمولاسیون خاص و نوآورانه بر پایه‌ی ماده موثره دارویی و طبیعی آلفاپینن استخراج شده از اسانس صمغ درخت بنه و همچنین استفاده از ترکیباتی نظیر نانو هیدروکسی آپاتیت، سیلیکای  High Cleaning و برخی ترکیبات معدنی از پوسیدگی دندان، التهاب و خونریزی لثه، تشکیل پلاک و جرم و بوی بد دهان جلوگیری کرده و سبب تقویت مینای دندان، کاهش حساسیت دندانی، سفیدی و درخشندگی دندان و ایجاد طعم و رایحه خوش در دهان می شود. محصولات بهداشت دهان و دندان طبیعی آلفادنت بواسطه ویژگی‌های خاص قابل رقابت با نمونه‌های خارجی بوده، و پتانسیل قابل توجهی در جهت ارتقای سلامت و بهداشت جامعه را دارند.

2-      زخم‌های عود کننده دهانی (RAS) Stomatitis Aphthous Recurrent یا آفت دهانی بیماری شایعی اسـت کـه حـداقل 20 درصد جمعیـت را درگیـر می کند. سه تیپ عمدة RAS وجود دارد که عبارتند از آفت مینور، ماژور و فرم اولسراسیون هرپتی که میزان شیوع آنها به ترتیب 80، 10 و 10 درصد گزارش شده است. آفت مینور بیشتر در سنین 40-10 سالگی بروز می کند این اولسرها معمولاً گرد یا بیضی هستند و به نـدرت در شیارهای دهانی به صورت خطی دیده می شوند. آفت ماژور معمـولاً بزرگتـر و بـا عود بیشتر و درد بیشتر تظاهر می کنند. ضایعات معمـولاً بـه سـایز بزرگی می رسند شکل آنها گرد یا بیضی است بـا هالـه التهـابی در اطراف آن و با گذاشتن اسکار تـرمیم مـی یابنـد. اولسرهای هرپتی در گروه سنی بالاتر دیده شده و در زنان شایع تر اسـت، ضـایعات معمـولاً شـدیداً دردنـاک هـستند و عـود بـسیار شایعی دارند، به طوری که گاهی اولسراسیون دایمی میشود.

-      ژل مخاطی آلفاپینن یک فرآورده‌ی دارویی - طبیعی بوده که توسط شرکت دانش بنیان ژیران دارو در راستای درمان و بهبود ضایعات آفت دهان طراحی، فرموله و تولید شده است. ماده موثره طبیعی و دارویی این محصول، آلفاپینن می باشد. آلفاپینن یک ترکیب مونوترپنی است که در فرایند تولید این محصول از صمغ درخت بنه به روش نوآورانه‌ای توسط متخصصین این شرکت استخراج شده است. این ترکیب دارای خواص آنتی میکروبی (باکتری، ویروس، قارچ)، ضد التهابی و ترمیم کنندگی می‌باشد. مطالعات مختلف در شرایط In Vitro و In Vivo نشان داده است که آلفاپینن دارای خاصیت آنتی باکتریالی قوی علیه باکتری های گرم مثبت و منفی می‌باشد. همچنین خواص ضد التهابی آلفاپینن در مطالعات مختلف به اثبات رسیده است.

 این محصول در حال حاضر در مرحله کارآزمایی بالینی در بیمارستان کوثر دانشگاه علوم پزشکی کردستان می باشد.

      زخم معده (Peptic ulcer)، یک اختلال و ناراحتی بسیار شایع دستگاه گوارش می باشد که سالانه حدود ۴ میلیون نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد و زمانی رخ می دهد که تعادل بیولوژیکی بین عوامل مضر و عوامل دفاعی در دستگاه گوارش دچار اختلال شود. برای مدیریت و درمان زخم معده از داروها و عوامل شیمیایی مختلفی مانند مهارکننده‌های پمپ پروتون و آنتاگونیست‌های گیرنده H2 و همچنین آنتی‌بیوتیک‌ها برای ریشه‌کنی هلیکوباکتر پیلوری استفاده می‌شود. این داروها دارای عوارض جانبی و اثرات نامطلوب هستند و با بسیاری از داروهای دیگر تداخل ایجاد می کنند. با توجه به اینکه سازمان بهداشت جهانی (WHO) بر پیشرفت و توسعه داروهای بومی و Ethnomedicines توجه بیشتری دارد و تحقیقات بسیاری نیز در مورد داروهای طبیعی جهت یافتن داروهای جایگزین جدید با عوارض جانبی کمتر و اثرات مطلوب بیشتر برای مدیریت بیماری ها انجام گرفته است. گیاهان دارویی منابع مهمی از عوامل درمانی هستند که در درمان آسیب‌شناسی‌های مختلف از جمله اختلالات گوارشی استفاده می‌شوند. بنابراین، هدف از این طرح تولید کپسول ژلاتینی آلفاپینن استخراج شده از صمغ درخت بنه جهت درمان زخم گوارشی می باشد.

 پروژه تولید این فرآورده دارویی - طبیعی با همکاری دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام شد. این محصول در حال حاضر در مرحله کارآزمایی بالینی در بیمارستان طالقانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشد.

      هدف از این طرح تولید دهانشویه طبیعی فاقد ترکیبات نگهدارنده و آنتی باکتریال شیمیایی و همچنین الکل و کلرهگزیدین بر پایه‌ی اسانس صمغ درخت بنه (آلفاپینن) است. آلفاپینن یک ترکیب مونوترپنی طبیعی و ماده موثره‌ی اصلی اسانس صمغ درخت بنه (بیش از 90 درصد) است که دارای خواص دارویی، نگهدارندگی، ضد میکروبی (باکتری، ویروس و قارچ) قوی، ضد انعقادی، ضد سرطانی، طعم دهنده طبیعی و ضد التهابی جهت تسکین بافت‌های ملتهب می‌باشد. دهانشویه طبیعی آلفادنت دارای مدل‌های مختلف اعم از روزانه، سفید کننده، مخصوص دندانهای حساس، بدون فلوراید و Complete می باشد. این محصول بواسطه فرمولاسیون خاص و نوآورانه بر پایه‌ی ماده موثره دارویی و طبیعی آلفاپینن استخراج شده از اسانس صمغ درخت بنه از پوسیدگی دندان، التهاب و خونریزی لثه، تشکیل پلاک و جرم و بوی بد دهان جلوگیری کرده و سبب کاهش حساسیت دندانی، سفیدی و درخشندگی دندان و ایجاد طعم و رایحه خوش در دهان می شود. محصولات بهداشت دهان و دندان طبیعی آلفادنت بواسطه ویژگی‌های خاص قابل رقابت با نمونه‌های خارجی بوده، و پتانسیل قابل توجهی در جهت ارتقای سلامت و بهداشت جامعه را دارند.

نام محصولات:

1-             دهانشویه روزانه

2-      دهانشویه سفیدکننده  حاوی پلی وینیل پیرولیدون

3-      دهانشویه Complete حاوی ویتامین E و B5

4-      دهانشویه بدون فلوراید

5-      دهانشویه مخصوص دندانهای حساس حاوی پتاسیم سیترات و ویتامین E و B5

6-      کپسول ژلاتینی آلفاپینن (ژیراتیدین)

7-      ژل درمانی آفت دهان بر پایه آلفاپینن

8-      خمیردندان روزانه

9-      خمیردندان سفیدکننده

10-     خمیردندان Complete

11-     خمیردندان بدون فلوراید

12-     خمیردندان مخصوص دندانهای حساس حاوی نانوهیدروکسی آپاتیت، پتاسیم سیترات و زینک سیترات

13-     خمیردندان کودکان در دو طرح پسرانه و دخترانه

14-     خمیردندان ژله ای کودکان بدون فلوراید و سدیم لوریل سولفات و غنی شده با پروتئین شیر

 

  عکس محصولات:

 

1- دهانشویه روزانه طبیعی آلفادنت مدل مولتی اکشن

 

 

2- دهانشویه طبیعی آلفادنت مدل بدون فلوراید

 

 3-دهانشویه طبیعی آلفادنت مدل Complete